BUJO inspo - duben 2021

26.04.2021

Nový měsíc, další týden, čisté listy v Bullet Journal. :o) A já přemýšlím, jak je zaplnit, co se mi osvědčilo v minulých měsících a co nového bych mohla vymyslet. Někdy to vím hned, jindy hledám inspiraci. Výjimečně se stane, že plánování odložím, protože prostě "není nálada". Ale to se mi stalo opravdu asi jen dvakrát. Psaní diáře, tvorba Bullet Journal a vše, co k tomu patří, jsou pro mě chvíle pohody, kterých si vážím a ne vždy je možné si je "dopřát". Je to můj únik do vlastního světa... "Světa pastelových barev, nápadů, psaní a žádných starostí, které v běžném životě každý má."

I když miluji barvy, tak Bullet Journal mám ráda jen minimalistický. Moje "must have" doplňky jsou tenký černý liner a štětcové fixy. Barvami se většinou moje strana zaplní, až při psaní poznámek, ale z počátku je příprava jen velmi jednoduchá. 

Někdy začnu klasickou tužkou, jindy rovnou linerem. Složitější věci si raději rozvrhnu, předkreslím. Poté je obtahuji a dotvořím černým linerem, nakonec ještě štětcovým fixem. A základ je hotový. Stále se však snažím, aby vše působilo přehledně a nepřeplácaně. Jak jsem zmínila barvy přijdou v "procesu psaní poznámek". Někdy je to divočina, ale to raději nefotím. (Možná bych mohla napsat článek "před" a "po", abyste měli představu. :o)

Tady je měsíční "mini" přehled na nejdůležitější poznámky či symboly dne. Používám jej na plánování Instagramu, trvání soutěží a také blogu nebo těch nejdůležitích věcí jako lékař, atd. Stačí mi tedy jen menší prostor. Detaily píšu pak do týdenních přehledů.

Dělám jak měsíční, tak týdenní přehledy, protože to má své výhody. U týdenních potřebuji prostor jako je "to do" list nebo "příští týden", abych si mohla zapisovat nápady a poznámky, které se neváží k žádnému konkrétnímu datumu, ale v daném týdnu je chci udělat. 

Týdenní přehled mám v Bullet Journal většinou na dvě strany.

Tentokrát jsem chtěla zkusit využít washi pásku jinak, než je běžné a tak jsem si s ní "hrála" a různě ji prostříhala, ohýbala a tak. Výsledkem je týden v diáři a "mood tracker" na měsíc duben. Docela mě to bavilo a příště zase zkusím nějak kreativně využít. :o)

Mějte pěkný zbytek dubna a je možné, že článek ještě rozšířím o další "dubnovou tvorbu". :o)