Můj nový diář Filofax

17.05.2021

Chtěla bych Vám představit můj nový diář, kterého jste si asi už na Instagramu všimli. Jedná se o značku Filofax a jeho aktuální, velmi povedenou, kolekci Confetti! :o)

Filofax letos představil mnoho krásných novinek v podobě diářů, ale i doplňků, jako jsou například samolepky, lepící štítky, pera, washi pásky, rozřazovače, penály a další produkty. Pokud si tedy vyberete jeden design, můžete si koupit krásnou sadu jako celek nebo svoji sbírku postupně rozšiřovat.

Já se zamilovala do kolekce Confetti. Jemně růžový diář se zlatými konfetami byl pro mě "láska na první pohled" a stále se nemohu vynadívat. Tohle se prostě povedlo! Kolekce Confetti mě zaujala především proto, že je v mých oblíbených barvách... Jemná růžová barva, k tomu kontrastní černá doplněná o základní bílou a neutrální šedou. Vkusné, elegantní a přitom tak hravé! :o)

Celý povrch diáře je pokrytý zlatými konfetami (proto název kolekce Confetti), které odráží světlo a lesknou se. Na Instagramu jsem psala o tom, že s diářem často chodím k oknu a pozoruji, jak se zlaté konfety třpytí... :o) WOW! Přesvědčte se sami a podívejte se na video, kde uvidíte nejen diář, ale také doplňky, které k němu mám.

Diář mám ve velikosti "personal", takže pro osobní potřebu je naprosto ideální. Rozměry obalu jsou cca 19 x 15 x 4 cm, což mi maximálně vyhovuje. Diář není ani příliš malý, ani velký a bez problémů se vejde do každé kabelky nebo do batohu. Mohu ho tak brát všude s sebou a plánovat i mimo domov, což je pro mě nutnost.

Uvnitř má diář kontrastní černou barvu. Je to super, protože by té růžové jinak bylo až příliš. Vnitřní obal má kapsičky, které můžete vidět na fotce níže - 6 kapes je menších a 1 je přes celou délku diáře. Co si do nich dáte, je už na Vás... Ať to bude menší deníček, papírky, lepící štítky, samolepky, sponky, poznámkové listy atd. Prostě cokoliv, co potřebujete k osobnímu plánování. Také na druhé straně desek, v zadní části, najdete kapsu na poznámkový blok a praktické poutko na pero, které jsem hned využila a dala si sem gumovací pero Clipbook stejné značky, které mám v černé barvě. Gumovací pero je pro mě "must have", protože chyba se občas vloudí a já tak nerada škrtám. (Napíšu o něm více v příštím článku.)

Součástí diáře jsou datované listy, kdy je kalendářní týden rozdělený vždy do dvou stran a to v českém i slovenském jazyce. Mimo klasický kalendářní systém zde najdete listy pro seznam úkolů, prázdné bílé papíry (linkované, čtverečkované i čisté), barevné papíry (růžové, modré, zelené), ale také adresář, krémové rozřazovače, průhlednou krycí stranu, průhlednou obálku i pravítko, které skvěle plní funkci záložky. 

Vnitřní listy jsou super a určitě je většina lidí využije k plánování a zapisování důležitých informací. Neznamená to však, že si diář nemůžete přetvořit podle svého. Já půjdu opět cestou "Bullet Journal". Doufám, že se Vám bude inspirace líbit. Na fotkách vidíte moji první stranu a také, co jsem si začala zakládat do kapes v obalu diáře.

Kromě diáře musím zmínit i skvělé doplňky z této kolekce. Jsem jimi unešená. Tak krásné lepící bločky a samolepky jsem dlouho neměla. Moc se těším, až je začnu používat. Filofax prostě dotáhl celou kolekci k dokonalosti... Stejné barvy, lákavé motivy a praktické možnosti, jak díky nim diář "vylepšit". Ať použijete jakýkoliv z doplňků, vždy bude s diářem perfektně ladit.

Doplňky, které mám:

A na závěr něco k ceně... Nejen vzhled se povedl, ale také cena je velmi lákavá. Kolekce Confetti je skvěle dostupná téměř každému. Doplňky dokonce koupíte za cenu v řádech desetikorun, čemuž se ani nechce věřit. 

Výhodou je také to, že si nemusíte pořídit hned vše. Diář je základ a další věci si můžete dokoupit časem a udělat si tak radost vícekrát!

Pokud se rozhodnete pro tento diář, určitě mi dejte vědět, jestli jste z něj stejně nadšení, jako jsem já! :o)