Pastelové sady STABILO

05.04.2021

Značku STABILO nemusím jistě blíže představovat. Možná máte některé produkty doma. Jistě znáte zvýrazňovače STABILO BOSS ORIGINAL (o kterých brzy napíšu samostatný článek, a které letos slaví neuvěřitelných 50 let). STABILO má také mnoho linerů a fixek, které prodává po sadách i jednotlivě na dokupování, což je bezva výhoda. A právě linerům i fixám se budu v tomto článku věnovat. 

Konkrétně o sady STABILO point 88 a STABILO Pen 68, které se vyrábí jak v klasických, tak pastelových barvách. Kdysi jsem měla barvy klasické, ale jakmile STABILO přišlo na trh s pastelovými, neváhala jsem s nákupem a pořídila si je. Obě tyto sady mají totožné barvy, ale liší se sílou hrotu a využitím. V každém setu je 8 krásných odstínů: šedá, zelená, tyrkysová, modrá, fialová, růzová, oranžová a žlutá.

STABILO point 88 je sada popisovačů s tenkým hrotem. Tělo popisovače je úzké a je v typickém šestihranném tvaru značky Stabilo. Jsou super pomocníkem v plánování a psaní do diáře. Nepropíjí se a díky barevné škále můžete mít vytvořen vlastní systém poznámek. Hrot je uložený v kovovém pouzdře, je tedy super odolný a má sílu 0,4 mm. Odstíny jsou jemné, docela světlé, ale o to více se mi líbí. Nijak neruší a vzájemně je lze velmi hezky kombinovat. Nejsou úplně vhodné pro menší děti, ty potřebuji širší hrot.

Druhou sadou jsou fixy STABILO Pen 68, které mají silnější hrot (síla 1 mm). Barevné odstíny jsou podobné, ale jsou sytější, což je dáno jiným typem hrotu a sílou linky. Tělo je celobarevné v daném odstínu, tím se od sebe na první pohled liší se STABILO point 88.

Obě sady mohu doporučit. Já více využívám linery STABILO point 88 s úzkým hrotem. Výborně se s nimi pracuje a jsou skvělé také na drobné písmo i detailní "malůvky". Oproti nim silnější fixy STABILO Pen 68 bych doporučila spíš mladším školákům. Určitě tím ale neříkám, že je nevyužije student nebo dospělý. Ideální je mít oboje. :o) Můžete si pak dobře vyhrát a kombinovat tenkou a silnější linku. Vzniknou zajímavé styly písma, nebo si díky nim uděláte systém v zápisech (silnější na nadpisy, slabší na podnadpisy, podtrhávat důležité atd.)

Za velké plus považuji také cenu. Na internetu koupíte jednu sadu za cca 150 Kč, což je super!