Tombow TwinTone

22.03.2021

Na tyto popisovače se mě na Instagramu ptáte dost často... Na začátek musím napsat, že je NAPROSTO MILUJI! Jsou skvělé právě na psaní Bullet Journal nebo poznámek v diáři, na zápisy do školy, využijete je v kanceláři. Jsou prostě všestranně využitelné, mají krásné barvy, nepropíjí se a spoutu dalších kladů.

Prodávají se celkem tři sady:

  • sada s jasnými odstíny (BRIGHTS)
  • sada s duhovými odstíny (RAINBOW)
  • sada s pastelovými odstíny (PASTELS) ... Tu mám já! :o)
Kupovala jsem je TADY, a když zadáte heslo "FIXUJEME", dostanete navíc 5% slevu.

Každá tato sada obsahuje 12 popisovačů, které jsou oboustranné. Na jedné straně je širší, kulatý hrot s linkou 0,8 mm a na druhé straně speciální plastový, úzký hrot pro velmi jemnou linku 0,3 mm. Využijete určitě oba a krásně se doplňují. Oba tyto hroty snadno rozeznáte také zavřené, protože vršek na úzkém popisovači má plastovou úchytku (nevím, jak lépe nazvat).

Inkoust je na vodní bázi a většinu papíru nepropíjí. Můj Bullet Journal má papír silnější gramáže a nepropíjí tedy ani trošku. Špičky jsou vyrobené z odolných vláken a netřepí se. Samozřejmě píšu s citem a netlačím na ně.

Oproti Tombow Dual Brush Pen nemají na těle číslování, ale čísla barev lze dohledat na internetu. Pro někoho, kdo si čísla barev to může být určitá nevýhoda. Většina to ale postrádat nebude.

Co musím velmi ocenit je to, že plastový obal (tělo popisovače) je v barvě, která odpovídá odstínu inkoustu. Silnější hrot pouští inkoustu víc a tak se může odstín zdát výraznější. Tenká linka je naopak velmi jemná a výborná pro detaily, menší obrázky a tenké nápisy. Velmi rychle zasychají a není třeba se obávat rozmazání. 

Také pro úchop jsou skvělé. Jsou sice užší, ale mně se drží velmi příjemně. Prodávají se jako sada (někde možná i jednotlivě) a jsou balené v plastovém obalu. Obal jsem nevyhodila, ale naopak jsem jej využila pro ukládání tak, že jsem horní část otočila směrem dolů, vznikla mi odkládací plocha s prostorem pro každý popisovač zvlášť. Tam si je pokládám a tak je mám vždy seřazené v barevné posloupnosti, což se mi líbí a někdy to využívám i pro vytvoření duhového efektu, kdy vím, jak jdou barvy za sebou. Navíc na úklid mi to přijde také praktické. 

Moje postřehy a shrnutí:

KLADY:

+ nádherná paleta barev

+ krásné odstíny (všechny), není tam barva, která by se mi nelíbila

+ oboustranné využití (tenký i silný hrot)

+ rychle zasychají

+ barva plastového obalu odpovídá barvě inkoustu

+ snadná manipulace

ZÁPORY:

- nejsou očíslované


Značka Tombow patří mezi velmi kvalitní značky. Někomu se může zdát sada dražší, ale za tu kvalitu to určitě stojí. Já peněz v žádném případě nelituji a vím jistě, že až mi přestanou psát, koupím je znova... Buď stejné (pastelové) nebo vyzkouším jinou barevnou sadu. To se uvidí! :o)