Značky Legami a Iwaco

25.04.2021

Italská značka Legami a japonská firma Iwaco v jednom článku? Ptáte se, jak to spolu souvisí a proč zrovna toto spojení přes půl světa?

Odpověď je prostá, SKIBI. :o) Medvídek SKIBI a jeho e-shop, protože právě tam obě tyto hravé značky najdete. I když hlavní zaměření tohoto e-shopu není papírnictví, přesto tam milovníci psacích potřeb a doplňků (jako jsem například já) najdou poklady a věci, kterým nelze odolat. :o)

Legami je italská značka papírenských potřeb a doplňků, která se mi líbí především pro roztomilý design. Každý rok se těším na novinky a každý rok mě okouzlí. :o) Najdete zde kolekce se zvířátky, ale také s rostlinami, ovocem, atd. Produkty Legami jsou přesně takové ty milé "věcičky", které máte rádi viditelně vystavené. Třeba mně dost často vykouzlí úsměv, když si po ránu sednu k psacímu stolu... Dívá se tam na mě panda, kočka, slon... Prostě kámoši na psaní. :o) 

V eshopu Skibi najdete také sešity této značky (linkované i nelinkované s bílým papírem a tvrdšími deskami). Nebo mini zvýrazňovače s obličeji. Já je mám v pastelových barvách, ale najdete zde i klasické neonové. A těm "nazlobeným obličejům" neodoláte. :o) Kouzelné! Stopa zvýrazňovače je výrazná, mají hezké a jasné barvy, hrot se netřepí. Počítejte s tím, že jsou opravdu "mini", ale to výhoda například při cestování nebo v penálu do školy. Já je občas nosím v kapse diáře, kam se mi vydají také. Legami nabízí také gumovací pera. Ty mám moc ráda, protože když náhodou udělám v diáři chybu, vygumuji, přepíšu a vše je pěkné a bez škrtání. Mají mírně pogumovaný povrch, dobře se drží a vršek je opět s dávkou roztomilosti. Funkci plní skvěle, guma nerozmazává a chyba je pryč během vteřiny.

Iwaco je druhá značka, kterou Vám chci představit, a kterou Skibi nabízí. Tentokrát pochází z větší dálky, z Japonska. Gumy Iwaco jsou rozkládací jako puzzle a mají podobu zvířátek nebo hraček. Koupíte je v celé sadě nebo také samostatně, což je výhoda, protože si můžete vybrat ty, které se Vám líbí nejvíc. Pokud se rozhodnete koupit po kuse, tak Vám bude stačit méně než 30 Kč za jakoukoliv gumu. Gumují dobře, vyzkoušela jsem to hlavně kvůli Vám, protože já je  po pravdě na gumování moc nepoužívám. Jsou tak hezké, že si je nechci zničit a "ušmudlat"... Alespoň teď pro začátek. :o) Někdo si říká, tak proč je mám? Nevidím na tom ale nic špatného. Nestojí moc, patří k věcem z papírnictví, kterými jsem obklopená, a které miluji. No a některé produkty používám kvůli praktickému využití a jiné mám zase oblíbené díky jejich designu... A to přesně důvod, proč mám gumy Iwaco. Mají své místo v průhledném stojanu na stole a každý den mě vítají, každý den mě ukazují, jak hravý může být svět papírnictví! 

Doufám, že se Vám líbí stejně tak jako mně. :o)