Zvýrazňovače Kores

18.03.2021

Zvýrazňovače zná každý a téměř každý má nějaké doma. Druhů a značek je opravdu mnoho. Nejvíce rozšířené jsou asi neonové, ale poslední dobou jim "šlapou na linku" pastelové barvy. Právě ty jsou u mě v tuto chvíli nejoblíbenější. Mají jemné odstíny a přitom zářivé barvy, které nijak neruší text. 

V tomto článku Vám chci představit pastelové zvýrazňovače značky KORES a to rovnou ve dvou variantách... 

Design a barva obalu přímo láká. Odstíny se prostě povedly a skvěle se doplňují. Úplná duha!

Obě varianty (slabší i silnější) mají stejné barvy, ale liší se v síle stopy a samozřejmě také svojí velikostí. Někdo preferuje psací potřeby tenké (pak zvolte HIGH LINER) a jiný dá přednost mohutnější verzi (ideální jsou tedy HIGN LINER PLUS). Nebo budete chtít oboje, jako mám já. :o)

Kdybyste chtěli poradit, jakou sadu, tak se mě raději neptejte. Každá má své výhody. Já mám například menší v penále, protože jsou skladnější a ty větší mám na stole v kelímku. Používám je často a "padnou mi do ruky"... Vlastně i "do oka". :o)

Co musím ocenit je tvar a neuvěřitelná lehkost, která Vás až zaskočí. Hodně zvýrazňovačů jiných značek se vyrábí v "hranatých" variantách, ale na úchop mi lépe vyhovují právě tyto kulaté. Když jsem poprvé vyndala z obalu mohutnější variantu PLUS, zaskočilo mě, jak je zvýrazňovač lehký. 

V obou případech se jedná o šest krásných pastelových barev: žlutá, meruňková, růžová, fialková, modrá a mentolově zelená. Jsou jasné a mají mírný lesk. Jsou vyrobené na vodní bázi, netoxické a vhodné i pro děti. Využijí je jak školáci, tak dospělí. Nemohu opomenout výrobu v České republice! :o) Samozřejmostí je seříznutý hrot, který umožní tenkou i silnou linku.

A cena? Tak ta je taky super! Jeden zvýrazňovač Vás vyjde v přepočtu na "pár korun".

K jednotlivým variantám:

Sada tenčích zvýrazňovačů nese název High Liner. 

  • Šíře stopy je 0,5 - 3,5 mm. 

Sada silnější zvýrazňovačů nese název High Liner Plus.

  • Šíře stopy je 3 - 5 mm. 

Velmi dobře se s nimi pracuje. Vršek je vyroben tak, že se dá lehce nasadit na konec zvýrazňovače. Já to sice nemám ve zvyku, ale měla bych se asi naučit, protože se často rozčiluji, když nemohu vršek najít... Ale to je na jiný článek. :o)

Pokud si je pořídíte, ať jste spokojení a krásně se Vám s nimi píše.