Všechny články

Chtěla bych Vám představit můj nový diář, kterého jste si asi už na Instagramu všimli. Jedná se o značku Filofax a jeho aktuální, velmi povedenou, kolekci Confetti! :o)

Razítkujete?

09.05.2021

Razítka k tvorbě diáře patří stejně jako například samolepky. Jsou zde k tomu, aby člověku usnadnily plánování, mohou hezky motivovat a navíc diář "vyzdobí". Další výhodou je, že šetří čas a je to vlastně docela zábava.

Nový měsíc, další týden, čisté listy v Bullet Journal. :o) A já přemýšlím, jak je zaplnit, co se mi osvědčilo v minulých měsících a co nového bych mohla vymyslet. Někdy to vím hned, jindy hledám inspiraci. Výjimečně se stane, že plánování odložím, protože prostě "není nálada". Ale to se mi stalo opravdu asi jen dvakrát. Psaní diáře, tvorba Bullet...

Italská značka Legami a japonská firma Iwaco v jednom článku? Ptáte se, jak to spolu souvisí a proč zrovna toto spojení přes půl světa?

Začátečníci váhají, jaké psací potřeby zvolit k tvorbě Bullet Journal a určitě to není zbytečná otázka. Vybrat si dobré a kvalitní psací potřeby je základ!

Ráda bych Vám představila dlouho očekávanou a stále "horkou" novinku značky Edding. Jde o sady akrylových popisovačů, které se v tuto chvíli teprve dostávají do prodeje. Velmi bych za ně chtěla poděkovat značce Edding, která mi je zaslala jako dárek a jsem jedna z prvních, která je tak měla v rukou. Je mi ctí a moc si toho vážím! Pokud...

Značku STABILO nemusím jistě blíže představovat. Možná máte některé produkty doma. Jistě znáte zvýrazňovače STABILO BOSS ORIGINAL (o kterých brzy napíšu samostatný článek, a které letos slaví neuvěřitelných 50 let). STABILO má také mnoho linerů a fixek, které prodává po sadách i jednotlivě na dokupování, což je bezva výhoda. A právě linerům i fixám...

Gelových per najdete v papírnictvích spoustu a jsou určitě různé kvality. Většina z nich má klasický vzhled... Barevné plastové tělo, vršek nebo vysunovací hrot, občas obrázek či třpytky. Prostě klasika a vlastně trochu nuda... Tedy dokud jsem neviděla "FANCY gelová pera" českého výrobce MFP paper.

Fixy a zvýrazňovače mají v dnešní době velké využití. V tomto článku Vám představím jak fixy, tak zvýrazňovače a ještě navíc lakové popisovače značky Edding... Vše je součástí překrásné sady "Pastel Celebrations", která je plná pastelových barev a je vhodná pro všechny, kteří rádi tvoří, malují a vyrábí.

Na tyto popisovače se mě na Instagramu ptáte dost často... Na začátek musím napsat, že je NAPROSTO MILUJI! Jsou skvělé právě na psaní Bullet Journal nebo poznámek v diáři, na zápisy do školy, využijete je v kanceláři. Jsou prostě všestranně využitelné, mají krásné barvy, nepropíjí se a spoutu dalších kladů.

Při psaní Bullet Journal nebo osobního deníku si tak trochu píšete "svůj vlastní příběh". Příběh, který je jen Váš... Jedinečný, neopakovatelný a nikým nenapodobitelný!

Zvýrazňovače zná každý a téměř každý má nějaké doma. Druhů a značek je opravdu mnoho. Nejvíce rozšířené jsou asi neonové, ale poslední dobou jim "šlapou na linku" pastelové barvy. Právě ty jsou u mě v tuto chvíli nejoblíbenější. Mají jemné odstíny a přitom zářivé barvy, které nijak neruší text.

Už jste párkrát začali s plánováním nebo psaním osobního deníku a nikdy Vám to dlouho nevydrželo? Určitě není dobré se do psaní nutit, ale pokud Vás to zaujalo, bavilo a máte chuť, nevzdávejte to!

PASTELINi

06.03.2021

Pastelový svět miluje pastelové barvy. To je jasné! A tak jsem nemohla přehlédnout kolekci PASTELINI, která není žádnou letošní novinkou, ale naopak se stala úspěšnou stálicí v obchodech s kancelářskými doplňky a v papírnictvích.

Bullet Journal je kreativní zápisník, kde si své poznámky zapisujete pomocí nejrůznějších značek a symbolů. Tedy taková byla původní myšlenka Rydera Carolla, designera z New Yorku, který založil metodu Bullet Journal. A o tom, že to byl nápad přímo výborný, svědčí hlavně to, že je rozšířený po celém světě. Je to trend dnešní doby ve světě...

Viděli jste na internetu nebo ve svém okolí krásně psané texty. Přišlo Vám, že jsou jako malované? Obdivujete to a máte pocit, že byste to nezvládli?

Každý člověk je originál a každý cítí věci "podle svého". A tím je důležité se řídit! Na začátku je důležité si ujasnit, co všechno by měl "můj Bullet Journal" obsahovat a v jakém stylu jej chci tvořit.

Slyšíte to všude, vidíte na všech sociálních sítích, ale stále přesně nevíte, co to Bullet Journal je a v čem se liší od běžně vedeného diáře? Tak pak je tento článek právě pro Vás!

Mé nadšení pro tužky a bloky vzniklo hluboko v mém dětství. Dokonce bych řekla, že se člověk s láskou k papírnictví narodí.